ПРАГА (QHA) -

МЗС Чехії викликало посла Росії Олександра Змієвського через заяви про можливе чеське походження нервово-паралітичної речовини "Новачок", якою були отруєні екс-шпигун Сергій Скрипаль та його донька. Про це заявили у прес-службі чеського дипломатичного відомства.

— Посол Російської Федерації Олександр Володимирович Змієвський викликаний до Міністерства закордонних справ на завтрашній ранок з тим, щоб він пояснив нам брехливу заяву російської сторони, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що Польща на знак солідарності з Великобританією може вислати з країни російських дипломатів. Польща розглядає можливість введення санкцій проти Росії через отруєння Скрипаля та його доньки на території Великобританії.

18 березня польський прем'єр Матеуш Моравецький обговорив цю проблему з британським прем'єром Терезою Мей. Це ж питання було в центрі уваги під час візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до Варшави 19 березня.

Нагадаємо, Великобританія припиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Кремля до отруєння Скрипаля.

5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в одному з ресторанів торгового центру в британському місті Солсбері.

QHA