АНКАРА -

Туреччина отримала конкретні та явні докази застосування отруйного газу зарин при хіматаці режиму Башара Асада в населеному пункті Хан Шейхун в Ідлібі, повідомив міністр охорони здоров'я Туреччини Реджеп Акдаг.

Під час круглого столу в агентстві «Анадолу» міністр зазначив, що на факт застосування отруйного газу, зокрема, вказують результати патологоанатомічної експертизи тіл загиблих.

— Результати експертиз доводять факт застосування хімзброї в Сирії. На це з самого початку вказували клінічні симптоми, що спостерігалися у постраждалих. Лабораторні дослідження та аутопсія тільки підтвердили ці припущення, — сказав Агдаг, помітивши, що скоро стануть відомі і результати судмедекспертизи.

Міністр охорони здоров'я повідомив, що після хіматаки режиму Башара Асада з сирійської провінції Ідліб до лікарні Туреччини були доставлені 34 сирійця.

— 25 постраждалим жителям населеного пункту Хан Шейхун була надана медична допомога, і вони вже виписані з лікарень. Лікування трьох постраждалих під час хіматаки триває в державній лікарні провінції Хатай. На жаль, життя шести осіб лікарям врятувати не вдалося. Спочатку мова йшла про трьох загиблих сирійців — на сьогоднішній день ця цифра зросла удвічі, — сказав Акдаг.

Нагадаємо, 7 квітня Сполучені Штати Америки завдали ракетного удару по базі «Шайрат» ВВС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї в місті Хан Шейхун провінції Ідліб, у результаті якого загинуло, за різними даними, від 70 до 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

Росія 13 квітня в черговий раз скористалася правом вето і заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції про застосування хімічної зброї режимом Асада в Сирії. Проект був підготовлений спільно делегаціями США, Великобританії і Франції. При голосуванні його підтримали Єгипет, Італія, Японія, Сенегал, Швеція, Україна, Уругвай, Франція, США і Великобританія.

Джерело і фото: АА

QHA