ВАШИНГТОН (QHA) -

Сполучені штати Америки мають намір надати фінансову допомогу 2018 року 26 країнам і регіонам.

Про це повідомляє інформагентство AFP з посиланням на уряд США.

Перше місце у списку посідає Ізраїль, який отримає в цьому році 3 млрд 100 млн доларів. Далі йдуть сусідні держави — Єгипет і Йорданія, яким планується виділити 1 млрд 381 млн доларів і 1 млрд доларів відповідно.

Лише ці три країни Близького Сходу отримують допомогу в дев'ятизначній сумі. Всього у списку з 26 країн 9 мусульманських держав і палестинська автономія (Західний берег річки Йордан і сектор Газа).

Україна — єдина в списку європейська країна. Київ отримає від Вашингтона допомогу у розмірі 203 млн доларів.

Раніше повідомлялося, що Вашингтон надасть Києву "посилені оборонні можливості". Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на Державний департамент США.

Зброя буде надана для боротьби з російсько-терористичними угрупованнями на сході країни. У заяві сказано, що рішення є частиною зусиль США, щоб допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність і «стримати подальшу агресію». У Держдепі не уточнили, про яку саме зброю йдеться.

У той же час ряд американських видань повідомляє, що є ймовірність поставки в Україну протитанкових комплексів Javelin.

QHA повідомляло, що в листопаді американські ЗМІ припустили, що Білий дім схвалив надання Україні летальної зброї, зокрема протитанкових комплексів Javelin, однак пов'язує це рішення з початком миротворчої операції на Донбасі.

QHA