КИЇВ (QHA) -

В Україні ретельно підраховують кількість російського збройного контингенту, який Росія розміщує на тимчасово окупованих українських територіях – в окремих районах Донбасу і АР Крим. Так, останні дані станом на 25 січня 2017 року опубліковані в матеріалах Об’єднаного оперативного штабу ЗС України «Діяльність найманців, наявність озброєння і військової техніки ЗС РФ на території України», розміщених на сайті Посольства України в Південно-Африканській Республіці.

Згідно з матеріалами, на території Кримського операційного району (так у документі називається окупований Крим), кількість особового складу ЗС РФ становить 22 тисячі 800 осіб.

Щодо важкої техніки, то в Криму розміщено: російських танків — 30, бойових броньованих машин – 598, артилерійських установок – 106, ракетних систем залпового вогню – 56, бойових літаків – 101, ударних гелікоптерів – 56 тощо.

Із вказаної кількості у північних районах Криму (тобто у безпосередній близькості до адміністративної межі з Херсонською областю) розміщено 800 військовослужбовців особового складу, 20 танків, 25 бойових броньованих машин, 18 артсистем, 18 РСЗВ.

Щодо угруппованння противника на території окупованих районів Донбасу, то в матеріалах також наведені цифри щодо ЗС РФ та 1 й 2 армійських корпусів, сформованих із проросійських місцевих сепаратистів і російських добровольців. І ці цифри суттєво перевищують кількість військ і озброєнь у Криму.

Так, кількість особового складу ЗС РФ та 1, 2 АК становить 39 тисяч 761 осіб. На території ОРДЛО розміщена така важка російська техніка: танки – 600 одиниць, ББМ – 1257, артилерійські системи – 871, РСЗВ – 295; засоби ППО – 479, протитанкові засоби – 368 од.

У матеріалах  Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ також містяться загальні дані втрат незаконних збройних формувань та ЗС РФ від відпочатку АТО та за звітний тиждень (19-25 січня 2017 р.).

Зокрема, від початку АТО загальна кількість втрат НЗФ та ЗС РФ вбитими становить 16 тис. 332 особи (у матеріалах не розділяються бойовики і військові регулярних військ). Щодо знищеної важкої техніки, то від початку АТО було знищено: російських танків – 259 од.; РСЗВ – 167; САУ - 200; ББМ - 372, авіатехніки – 32 од.

Як повідомляло QHA, цього тижня президент України Петро Порошенко заявив, що на окупованому Донбасі перебуває щонайменше 3,5 тисячі військовослужбовців російських регулярних військ.

QHA