КИЇВ (QHA) -

У неділю, 26 лютого, на честь Дня опору Криму російській окупації представниками Меджлісу кримськотатарського народу, Кримськотатарським ресурсним центром та громадською організацією «КрымЅОЅ» у Києві був організований Марш солідарності з кримськими татарами, українцями і людьми інших національностей, які проживають у тимчасово окупованому Росією Криму. Після ходи активісти зібралися на мітинг у підтримку всіх, хто страждає під російською окупацією.

Агентство QHA публікує текст підсумкової резолюції учасників мітингу і маршу:

Резолюція

мітингу учасників Маршу солідарності

з Кримом проти російської окупації

Три роки тому, 26 лютого 2014 року, понад 15 тисяч громадян України – кримські татари, українці, представники інших національностей, прийшовши за закликом Меджлісу кримськотатарського народу до стін Верховної Ради Криму, мирним ненасильницьким способом не дозволили проросійським політикам Криму та їхнім московським кураторам зімітувати нібито законне відділення Криму від України.

Учасники Всекримського мітингу 26 лютого 2014 року в підтримку територіальної цілісності України продемонстрували на весь світ справжнє прагнення кримського суспільства, яке полягало тоді і зберігається сьогодні в бажанні розбудовувати Крим у складі незалежної Української держави як повноцінного члена Європейського Союзу.

В той пам’ятний день 26 лютого 2014 року рішучість учасників Всекримського мітингу на підтримку територіальної цілісності України підсилювалися надіями та сподіваннями на кардинальні зміни в країні та у Криму, пов'язані з перемогою Революції Гідності.

Особливо об'єднувало людей усвідомлення того, що в Криму стає реально можливим закріплення правом реальної рівності всіх національних спільнот у всіх сферах життєдіяльності Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Однак саме така позиція не могла влаштувати Москву. В усуненні монополії російської етнічної більшості на владу в Криму Москва вбачала загрозу втрати нею механізмів тиску на Україну. Вранці 27 лютого 2014 року розпочався етап відкритого захоплення Криму російськими військами.

За три роки тимчасової російської окупації в Криму відбулось повне згортання свободи, натомість звичною практикою стали обшуки в будинках, допити, тортури, ув’язнення, зникнення, політичні переслідування громадян України. Мішенню для помсти стали всі незгодні з російським окупантом.

При цьому кримськотатарський народ став об’єктом особливого політичного полювання з боку російських окупантів. Ними заборонена діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, переслідуються громадські активісти, влаштовуються гоніння на мусульман.

Російські окупанти вже не приховують своїх справжніх намірів – вони видавлюють кримських татар –корінний народ за межі його історичної батьківщини – Криму. Одночасно окупаційна влада поселяє в Криму етнічних росіян із внутрішніх областей материкової Росії, штучно змінюючи демографічний та етнічний склад населення Криму.

Ми, учасники Маршу солідарності з Кримом проти російської окупації, відзначаємо з жалем, що ефективність дій, вживаних міжнародним співтовариством і Урядом України, є недостатньою, аби приборкати російського агресора і звільнити Крим від окупації.

Саме тому ми закликаємо міжнародні організації, уряди та парламенти іноземних держав – світових лідерів розширити всі форми впливу на Росію, включаючи введення ембарго на нафту і газ, що видобуваються в Росії, щоб змусити її повернутися в рамки міжнародного права.

Одночасно вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України та Уряду України термінового здійснення дій із звільненняю політичних в’язнів і забезпечення прав людини в тимчасово окупованому Криму, усунення дискримінації у правах стосовно вимушено переміщених осіб.

Учасники Маршу солідарності повністю поділяють і підтримують вимоги й ініціативи багатьох політичних та громадських об’єднань і організацій України щодо надання Криму статусу національно-територіальної автономії як форми реалізації кримськотатарським народом свого права на самовизначення у складі України.

Разом – переборемо!

Слава Криму і мужнім кримським людям, які зберігають власну гідність та вірність Україні!

Слава кримськотатарському народу!

Слава українській нації!

Слава Україні!

Схвалено учасниками Маршу солідарності з Кримом проти російської окупації.

Київ, 26 лютого 2017 року

QHA