АНКАРА -

Сирійська опозиція вимагає, щоб нова адміністрація США на противагу діям адміністрації Барака Обами, яка дозволила Ірану втрутитися у події в Сирії, визнала Корпус варти ісламської революції (КВІР) терористичною організацією. Про це агентству «Анадолу» заявив глава делегації сирійської опозиції на переговорах у Женеві Насер аль-Харірі.

За його словами, Іран — головна перешкода на шляху досягнення перемир'я в Сирії.

Аль-Харірі також нагадав про процес виведення мирних жителів і сирійського Алеппо, обложеного силами режиму Башара Асада, які підтримують його терористичні угруповання.

— До переговорів в Астані міжнародне співтовариство практично закривало очі на становище мирних жителів в Алеппо. Потрібно подякувати уряду Туреччини, тому що тільки ця країна не проігнорувала ситуацію в Алеппо, — зазначив глава делегації.

За його словами, те, що Туреччина почала переговори з Росією для забезпечення евакуації жителів Алеппо, дозволило запобігти загибелі багатьох тисяч людей.

Аль-Харірі підкреслив, що Туреччина успішно виконала свої завдання в якості країни-гаранта на переговорах щодо Сирії, оскільки сирійська опозиція підтримала Анкару, а збройні опозиційні угруповання дотримувалися домовленості про припинення вогню.

— При цьому сили режиму Башара Асада, чиїм гарантом виступає Росія, продовжують порушувати перемир'я в семи провінціях Сирії, — зазначив глава делегації.

Аль-Харірі вважає, що Туреччина та Росія повинні продовжити координацію зусиль для врегулювання конфлікту в Сирії, у першу чергу для встановлення перемир'я політичним шляхом, боротьби з тероризмом і запобігання втручанню Ірану.

Нагадаємо, війна в Сирії почалася в березні 2011 року, коли мирні акції протесту переросли в збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантам. За даними ООН, під час конфлікту загинуло понад 400 тисяч осіб, понад 10 мільйонів були змушені покинути свої будинки, 4,8 мільйона осіб знайшли притулок за межами країни.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA