КИЇВ (QHA) -

За результатами опитування, 25% населення виступають за більш жорсткий контроль регіону з боку держави. Також близько половини населення вважає, що реформа самоврядування не допоможе вирішити конфлікт на Донбасі. У той же час, 30% опитаних вірять, що це можна зробити через децентралізацію.

За даними опитування, проведеного КМІСом, 67% громадян України відчули поліпшення від реформи децентралізації та місцевого самоврядування. У порівнянні з 2015-м роком, зростання цього показника склало 2,5 рази. При цьому така позитивна тенденція спостерігається по всій території України.

Дані опитування свідчать, що мова йде про конкретні заходи:

— Зміни на краще, тобто те, що помітили люди в містах, селищах і селах — це ремонт покриття вулиць, дворів і т.д. — 70%, освітлення та облаштування соціальної інфраструктури — 36%, — зазначив генеральний директор КМІСу Володимир Паніотто.

Коментуючи результати опитування, міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко сказав, що значну роль у цьому зіграли додаткові ресурси, які держава виділяє на новостворені ОТГ (об’єднані територіальні громади).

— На сьогоднішній день пройшла бюджетна децентралізація і підвищилася фінансова спроможність місцевих громад. Також за державної підтримки через субвенцію реалізовано понад 1,5 тисячі проектів в ОТГ, зокрема, 710 — через Фонд регіонального розвитку. Сьогодні ми відчуваємо, що всі ці проекти реалізуються не локально в якійсь окремій області, а географія змін покриває всю країну. Якщо ми подивимося на карту України, то в кожній області є точки зростання ОТГ і це відчувається на місцевих бюджетах. Найголовніше, що це сталося завдяки новим лідерам змін, які очолили громади, взяли на себе відповідальність, — зазначив міністр.

Крім того, опитування продемонструвало й очікування українців. Так, більшість опитаних очікують від реформи зменшення корупції — 67%, поліпшення якості послуг — 62% і поліпшення добробуту громад — 46%.

Довідка: Опитування було проведено Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення програми Ради Європи "Децентралізація та територіальна консолідація в Україні". Під час дослідження було опитано 2039 респондентів у 110 населених пунктах.

QHA