ЖЕНЕВА -

ООН закликала США, Росію, Туреччину та Іран сприяти введенню триденного гуманітарного перемир'я в Сирії, сказав спеціальний представник спецпосланця ООН по Сирії Ян Егеланн за підсумками чергового засідання цільової групи з гуманітарного доступу до Сирії в Женеві.

— Нам потрібне «зелене світло» для гуманітарного плану ООН на квітень-травень, щоб дістатися до одного мільйона чоловік. І нам це потрібно в найближчі дні, — сказав Егеланн.

За його словами, на засіданні ООН звернулася до країн Міжнародної групи підтримки Сирії, зокрема, до США, а також до Росії та Туреччини, як держав-гарантів дотримання режиму припинення вогню з закликом надати доступ для доставки гуманітарної допомоги.

Спецпредставник повідомив, що проводиться розслідування з виявлення тих, хто стоїть за хіматакою в ​​сирійському Ідлібі.

— Війна, у результаті якої діти гинуть від хімічної зброї, огидна, — зазначив Егеланн.

Як повідомляло QHA, у результаті застосування режимом Асада хімічної зброї в населеному пункті Хан Шейхун провінції Ідліб 4 квітня загинуло понад 100 мирних жителів, постраждали ще 500 осіб, в основному діти.

Радбез ООН так і не зміг схвалити резолюцію про хіматаку в Сирії. Міністерство закордонних справ Росії назвало категорично неприйнятним проект резолюції з приводу очевидного нападу із застосуванням хімічної зброї в Сирії, у результаті якого у вівторок, 4 квітня, загинуло більше сотні людей у підконтрольному повстанцям місті.

Режим Асада за останні 10 днів застосував хімічну зброю проти мирних жителів Сирії тричі. У місті Хама 25 березня у результаті чергової атаки загинули двоє і були поранені 30 осіб. Уряд сирійського президента Башара Асада заперечує факти застосування хімічної зброї та звинувачує у використанні заборонених видів зброї сили опозиції.

Джерело: АА

QHA