КИЇВ (QHA) -

Рада ООН з прав людини під час обговорення ситуації в окупованому Криму висловила стурбованість погіршенням ситуації з порушенням прав людини на анексованому півострові. Про це повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

У відомстві нагадали, що 21 березня 2014 року під час 37-ї сесії Ради ООН з прав людини відбувся «інтерактивний діалог по Україні, під час якого заступник Верховного комісара ООН з прав людини представив чергову 21 доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) з ситуації в області прав людини в Україні».

В обговоренні документа взяли участь 28 делегацій країн-членів ООН, а також делегації ЄС і Ради Європи.

Заступник глави МЗС України Сергій Кислиця зазначив, що необхідні рішучі дії, щоб забезпечити виконання резолюції Генасамблеї ООН щодо України.

— Організація і проведення незаконного голосування на тимчасово окупованій території АРК і Севастополя є черговою спробою Кремля узаконити наслідки агресії проти України, грубим порушенням міжнародних договорів між Україною та Росією, внутрішнього законодавства України, Статуту ООН, Гельсінського заключного акта і резолюцій Генасамблеї ООН щодо Криму.

Кислиця підкреслив, що результати виборів є недійсними і не будуть визнані ні Україною, ні міжнародним співтовариством.

QHA повідомляло, що МЗС виступило за визнання Верховною Радою нелегітимними виборів президента Росії тільки на території окупованого РФ Криму. Представник українського МЗС зазначив, що у разі оголошення виборів глави РФ нелегітимними на всій території Росії, всі розпорядження Володимира Путіна також будуть визнаватися Україною нелегітимними.

Нагадаємо, Франція не визнає підсумки голосування на виборах президента Росії в анексованому Криму. Париж продовжує наполягати на повному відновленні суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Раніше Канада також заявила про невизнання виборів в Криму. У той же день і Німеччина заявила про те, що не визнаватиме результати голосування 18 березня на анексованому півострові.

QHA