НЬЮ-ЙОРК -

ООН попередила про можливе подальше зростання напруженості навколо мечеті Аль-Акса в Єрусалимі.

— Якщо проблема не знайде свого вирішення до наступної п'ятничної молитви, то ситуація навколо Аль-Акси ще більше посилиться, — сказав журналістам спеціальний координатор ООН з близькосхідного мирного процесу Микола Младенов.

Після закритої сесії РБ ООН, на якій обговорювалося зростаюча напруга в Єрусалимі та на Західному березі річки Йордан у зв'язку з діями Ізраїлю щодо мусульманської святині, Младенов заявив, що всі сторони конфлікту повинні утримуватися від провокаційних дій і проявляти витримку.

Младенов закликав усіх членів РБ ООН сприяти у врегулюванні ситуації, що загострилася в регіоні та підкреслив важливість захисту статусу мечеті Аль-Акса.

— Окупаційна влада Ізраїлю повинна діяти в рамках міжнародного та гуманітарного права. Необхідно докласти максимум зусиль для запобігання зростанню числа жертв і посилення напруженості в регіоні. У той же час Палестина повинна перешкодити провокаційним діям і заявам для запобігання подальшої ескалації напруженості, — сказав спеціальний координатор ООН.

За його словами, слід пам'ятати, що ситуація навколо Аль-Акси впливає на мільйон людей по всьому світу.

— Події, які розгортаються на території площею в кілька сотень квадратних метрів, зачіпають мільйони людей в усьому світі. Виникла ситуація може призвести до катастрофи і за межами Ізраїлю та Палестини, і за межами всього Близького Сходу, — зазначив Младенов.

Завтра, 26 липня, відбудеться відкрите засідання РБ ООН, присвячене обговоренню зростання напруженості в Єрусалимі і на Західному березі річки Йордан.

Нагадаємо, у п'ятницю, 14 липня біля однієї зі святинь ісламу — мечеті Аль-Акса в Єрусалимі — збройні палестинці відкрили вогонь по співробітниках сил правопорядку Ізраїлю, після чого співробітники поліції застрелили трьох нападників. У поліції Ізраїлю повідомили, що під час операції з ліквідації нападників були важко поранені двоє ізраїльтян.

Після інциденту Ізраїль на три дні закрив мечеть Аль-Акса, а після відкриття встановив біля воріт святині детектори металу. Крім того, влада Єврейської держави заборонили в'їжджати в Старе місто Єрусалиму чоловікам у віці до 50 років.

Під час неадекватно агресивної реакції палестинських арабів і зіткнень в Єрусалимі і на Західному березі річки Йордан, як повідомляє АА, постраждали 193 палестинця, 41 з яких був поранений в Єрусалимі.

Тим часом ескалація конфлікту триває. Увечері в п'ятницю 21 липня в поселенні Халаміш, розташованому в місцевій раді Мате-Біньямін біля Рамалли, арабський терорист скоїв збройний напад із застосуванням холодної зброї. У результаті теракту загинули три особи: 68-річний чоловік, його син і дочка.

Фото і джерело: АА

QHA