ВІДЕНЬ (QHA) -

Вчора, 19 грудня, була ухвалена Резолюція Генасамблеї ООН по Криму, повідомляє постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба. Генеральна Асамблея ООН підтримала рішення свого Третього комітету і остаточно затвердила «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)».

Крім того, що Росія юридично визнана державою-окупантом і за АР Крим офіційно закріплений статус окупованої території, Резолюція зобов'язує Генерального секретаря ООН відшукати можливості для забезпечення безперешкодного доступу правозахисників на півострів і створення регіональних і міжрегіональних механізмів моніторингу. Також Верховному комісару ООН з прав людини доручено створити окремий тематичний звіт про ситуацію в Криму.

Як раніше повідомляло QHA, вчора на 65 пленарному засіданні Генасамблеї ООН більшістю голосів була прийнята Резолюція «Про права людини в Криму».

У Міністерстві закордонних справ України відзначили, що голосуванням за Резолюцію про права людини в Криму на засіданні Генасамблеї ООН світ дав чіткий сигнал російській окупаційній владі: винні в порушеннях прав кримчан понесуть відповідальність.

ФОТО: інтернет

QHA