КИЇВ (QHA) -

Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй повідомила, що в анексованому Криму з середини серпня до середини листопада цього року російські силовики заарештували 49 кримських татар.

Про це розповіла голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, представляючи 20-у доповідь про ситуацію з правами людини в Україні за період з 16 серпня по 15 листопада 2017 року.

— Ці порушення прав людини впливають на кримських татар. У звітний період 49 кримських татар були заарештовані та на деякий час поміщені під варту, — сказала Фрейзер.

Зокрема, вона зазначила, що після обшуків у будинках кримських татар були заарештовані 10 осіб, яких звинувачують в організації або участі в екстремістській організації. Ще 9 кримських татар, які продемонстрували солідарність із затриманими, також були затримані.

Фрейзер додала, що Управління Верховного комісара ООН з прав людини на основі резолюцій Генеральної асамблеї ООН продовжує спостерігати, документувати і звітувати про факти, пов'язані з ситуацією з правами людини в Криму.

Крім того, представниця ООН зазначила, що тільки в листопаді російські силовики в Криму провели 18 обшуків у будинках кримських татар.

Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Раніше повідомлялося, що моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала зниження кількості жертв серед мирного населення на Донбасі, однак зазначає, що за весь період конфлікту загинули 2,5 тис. цивільних осіб.

У доповіді говориться, що кількість жертв зменшилася на 48% порівняно з попереднім звітним періодом (16 травня — 15 серпня 2017 року).

QHA