КИЇВ (QHA) -

Утримуваного в Росії українського політв'язня Станіслава Клиха можуть звільнити і повернути на територію України у зв'язку з погіршенням стану здоров'я на підставі проведеної психіатричної експертизи. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська в ефірі одного з телеканалів, передає «Слово і діло».

— Так, у нас дійсно була така інформація і від родичів, і від правозахисників про те, що важкий психічний стан (Клиха). Я говорила з Тетяною Москальковою, омбудсменом Росії, і вона мені сказала, що зараз у Російській Федерації суттєво змінили і гуманізували перелік захворювань, на підставі яких людина може бути звільнена від подальшого відбування покарання, — повідомила омбудсмен.

Вона зазначила, що пропозицію щодо проведення експертизи для Клиха висунула російський омбудсмен Тетяна Москалькова за власною ініціативою.

Як раніше повідомляло QHA, спецслужби РФ викрали Миколу Карпюка у березні 2014 року у Чернігівській області, а Станіслав Клих був затриманий у серпні того ж року в Орлі (РФ). 26 травня 2016 року на судилищі у Чечні Карпюк та Клих були засуджені до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Російське слідство вважає, що вони, будучи членами УНА-УНСО, у 1990-х воювали у Грозному проти російських військових.

В кінці листопада 2016 року незаконно утримувані в Росії Станіслав Клих і Микола Карпюк зібрали і передали через українське консульство всі необхідні документи для підготовки позову до Європейського суду з прав людини.

4 березня адвокат Ілля Новіков повідомив, що Станіслава Клиха етапували до Верхньоуральської критої в'язниці, відомої довгим списком репресованих екс-чиновників-«зрадників» СРСР.

ФОТО: інтернет

 

QHA