ВАРШАВА (QHA) -

Санкції є ефективним інструментом тиску на Росію, і їх потрібно розширити на енергетичний сектор. Про це сьогодні, 16 березня, заявив екс-президент Франції Франсуа Олланд під час симпозіуму в Європейському Колегіумі Натолін у Варшаві.

— Якби санкції щодо Росії не були ефективними, то ніхто в Росії не вимагав би їхнього скасувати. Нормандський формат визначає цінні рамки, які дають Раді ЄС можливість продовжувати санкції проти Росії. Вони невигідні ЄС, а також, зокрема, і Франції, але вони впливають на російську економіку ... Зараз їх потрібно розширити також і на енергетичний сектор, — зазначив він.

За словами колишнього французького лідера, є країни, які виступають проти розширення санкцій на російську енергетику, тому вони наразі ще не введені.

Олланд зазначив, що Росія має намір утримати нинішній статус-кво і "заморозити" конфлікти як в Україні, так і в інших країнах, де вони існують. На його переконання, президент РФ Володимир Путін хоче зберегти вплив на майбутнє України, але він не розуміє прихильність України до Європи.

Екс-президент Франції підкреслив, що потрібно зробити усе можливе, щоб відновити територіальну цілісність України.

Нагадаємо, сьогодні 4-а річниця так званого рефрендума в Криму. 16 березня 2014 року в Криму відбувся незаконний референдум, після чого Росія почала заявляти, що голосування проведено відповідно до місцевого законодавства і міжнародної практики.

QHA