СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В анексованому Криму суддя Собалюк ухвалив скасувати попереднє рішення Роздольненського суду щодо кримського активіста Володимира Балуха і залишити його під вартою до 4 грудня.

Як відомо, Роздольненський суд почав розглядати апеляційну скаргу адвоката українського активіста Володимира Балуха, якого 16 листопада суд залишив під арештом "через відсутність змін в обгрунтуванні утримання під вартою".

Зазначимо, що суддя Андрій Козирєв був у судовій колегії у справі Ахтема Чийгоза.

Підтримати Володимира Балуха прийшов журналіст Микола Семена, у якого розгляд апеляційної скарги запланований на 18 грудня.

Тим часом стало відомо, що журналістів і активістів вигнали із зали суду.

За заявою адвоката Балуха, припустимий термін утримання під вартою не може перевищувати 6 місяців з моменту надходження справи до суду, а цей термін давно минув.

— До того ж на утриманні у Володимира перебуває хвора мати, сказав він.

У зв'язку з цим він попросив суд скасувати постанову Роздольненського суду і змінити запобіжний захід на м'якший.

Нагадаємо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд у Криму залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни утримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

Як повідомляло QHA, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку доказі у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупаційна влада призначила дату розгляду апеляційної скарги у справі кримського журналіста Миколи Семени.

Слухання відбудеться 18 грудня о 13:00. Скаргу розглядатиме "Верховний суд" Криму.

QHA