СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У неділю вранці адвокат Еміль Курбедінов вийшов з ізолятора тимчасового утримання підозрюваних і обвинувачених, повідомив його колега Едем Семедляєв.

Сьогодні, 5 лютого, закінчився термін арешту кримського адвоката Курбедінова, який рішенням окупаційного суду був звинувачений у поширенні екстремістських матеріалів. Українською та світовою громадськістю та адвокатською спільнотою визнано, що справжня причина арешту інша: активного захисника політв'язнів кримських мусульман, зокрема, кримських татар, намагаються вивести зі справи.

Нагадаємо, що адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами ) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

Російські та українські колеги Курбедінова звернулися до Федеральної палати адвокатів Російської Федерації з проханням вжити заходів щодо захисту адвоката Еміля Курбедінова і не допустити його суто політичного переслідування. З вимогою його негайного і безумовного звільнення виступали правозахисні організації та Європейський Союз.

ФОТО: інтернет

QHA