СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Окупанти у Севастополі заманюють на службу в развідбригаду Чорноморського флоту РФ жителів анексованого Криму, повідомляє правозахисна організація Crimean Human Rights Group.

Так, 23 лютого на площі Нахімова організували виставку військової техніки, а неподалік від неї встановили агітнамет. Всередині і зовні намету розмістили плакати з інформацією про грошове забезпечення військовослужбовців-контрактників.

Мінімальна сума забезпечення для рядового становить 17 404 рублі. При цьому платня може бути збільшена для службовців розвідпідрозділу, а командир взводу може отримувати більше 60 000 рублів на місяць.

Також на плакатах є дані про пільги для військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, а також інформація про документи, які необхідні для укладення армійського контракту і вимоги до кандидатів на військову службу.

Зазначимо, що подібні дії РФ на окупованій території є військовим злочином. Згідно ст. 51 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни, держава-окупант не може примушувати жителів окупованих територій (в даному випадку — кримчан) служити в її збройних або допоміжних силах. Будь-який тиск або пропаганда на користь добровільного вступу до армії забороняється.

Нагадаємо, прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого Криму повідомляти про факти отримання повісток для проходження служби в армії Російської Федерації (РФ).

QHA