СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Суддя Роздольненського районного суду Олена Тедеєва змінила запобіжний захід для Володимира Балуха на "домашній арешт", повідомляє кореспондент QHA.

Сторона захисту просила у суду обрати запобіжний захід для Балуха, не пов'язаний з утриманням під вартою, і надала суду характеристики від багатьох людей, які характеризують активіста як порядну людину. Також сторона захисту вказувала на те, що у нього на утриманні перебуває хвора мати.

Крім того, на суді було зачитано заяву матері Володимира про те, що вона не проти того, щоб Володимира помістили у її домоволодіння, якщо буде обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. У зв'язку з цим захист клопотав про обрання запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд, а в разі, якщо Володимиру буде обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, то захист наполягав на тому, щоб Балуху були дозволені ранкові прогулянки з 7 до 10 ранку, а також вечірні прогулянки за межами домоволодіння.

Прокурор Дмитро Корольов також вважав за можливе змінити запобіжний захід для активіста з "утримання під вартою" на "домашній арешт". Вислухавши доводи захисту і позицію прокурора, «суддя» Тедеєва, порадившись, прийняла рішення — призначити Володимиру Балуху запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у домоволодінні його матері.

Балух заборонено виходити за межі домоволодіння. Також заборонено спілкуватися зі свідками. Зокрема і з дружиною, оскільки вона є свідком. Балух не згоден з такими обмеженнями.

Зазначимо, активіста відпустили просто із зали суду.

Нагадаємо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд у Криму залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Пізніше Роздольненський суд Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

QHA