СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 5 грудня, в окупованому Криму так званий Київський районний "суд" Сімферополя продовжив термін утримання під вартою шістьом затриманим у Бахчисараї кримським татарам Тимуру Ібрагімову, Мемету Белялову, Серверу Зекерьяєву, Сейрану Салієву, Марлену (Сулейману) Асанову і Ернесту Аметову.

Про це заявило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

«Суд» ухвалив, що активісти залишаться у СІЗО до 9 березня. Адвокати політв'язнів вже заявили, що оскаржать рішення про продовження запобіжного заходу.

Нагадаємо, зранку 11 жовтня у Бахчисараї пройшли обшуки відразу в декількох домівках кримськотатарських активістів. За уточненою інформацією, обшуки проходили у будинках:

— Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик'"). Адреса: м. Бахчисарай, Чепуріна, 9.

— Сейрана Салієва (активіст, обшук проходить втретє). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 20, квартира 60.

— Тимура Ібрагімова (громадський активіст). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 14.

— Сервера Зекерьяєва. Адреса: м. Бахчисарай, вул. Гордієнка, 16.

— Мемета Белялова (проживає на сусідній із Сулейманом Асановим вулиці).

— Ернеста Аметова.

Окупанти "судитимуть" Сулеймана Асанова за організацію "терористичної діяльності". Решту 5 затриманих у Бахчисараї — за "участь у терористичній діяльності".

Зазначимо, що Сулейман (Марлен) Асанов 1 грудня став лауреатом «Волонтерської премії — 2017», організатором якої є «Євромайдан SOS»

QHA повідомляло, що 4 грудня Ростовський окружний військовий суд, виїзне засідання якого відбулося у приміщенні підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного «суду», залишив під вартою фігурантів надуманої «ялтинської справи "Хізб ут-Тахрір"».

QHA