СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Електромережі окупованого Севастополя почали переводити під російську юрисдикцію. Про це так звані місцеві чиновники розповіли російському виданню «Комерсант».

За словами самопроголошеного «віце-губернатора» міста Володимира Базарова, вони будуть передані новоствореному окупантами ТОВ «Севастопольенерго». Подібні кроки дозволять місцевій «владі» отримувати держсубсидії з Росії.

При цьому активи були передані компанією «Енергетична компанія «Севастопольенерго», зареєстрованій у Київській області.

Базаров зазначив, що питання вирішувалося «на рівні двох приватних компаній».

У «Комерсанті» з'ясували, що виручка севастопольського енергетичного підприємства у 2016 році склала 3,2 млрд рублів, а прибуток — 120,3 млн рублів. ЗМІ пов'язують компанію з депутатом Держдуми Олександром Бабаковим і президентом російського ФК ЦСКА Євгеном Гінером.

Реєстрація ТОВ у Росії — перший крок з виходу «Россет» до Криму, заявили джерела російських журналістів.

При цьому наголошується, що тарифи у Севастополі нижчі за російські на 16%. Включення окупованого Криму і Севастополя в цінову зону оптового енергоринку РФ має спричинити підвищення тарифів на півострові.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, депутат Держдуми Росії Михайло Шеремет через два роки від початку анексії Криму Росією запевняв, що так званий уряд Криму вже «відмовився від української електроенергії остаточно і безповоротно, вона йому не потрібна, на неї ніколи і не розраховували, і останнім часом її взагалі не включали в загальну енергетичну схему півострова».

ФОТО: інтернет

QHA