СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму задовольнив апеляційну скаргу Рустема Мустафаєва, якого окупанти переслідували за одиночний пікет.

Щодо постанови суду на сторінці у Facebook пише правозахисна організація «Кримська солідарність».

Правозахисники зазначили, що рішення «суду» стало першим і поки єдиним задоволенням десятка апеляційних скарг активістів, яких судять за одиночні пікети в окупованому Криму.

Коментуючи це рішення, громадський захисник Мустафа Сейдалієв зазначив, що у справі пікетника була величезна кількість процесуальних помилок, описок, що у результаті спонукало суддю ухвалити адекватне рішення.

Ще одному учаснику пікетів Енверу Мустафаєву окупанти залишили рішення «суду» в силі — штраф 10 тис. рублів.

Раніше QHA повідомляло, що кримськотатарські активісти оплатили штрафи, присуджені їм окупантами, 10-рубльовими монетами.

Нагадаємо, 14 жовтня в Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Усього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Усі затримання відбувалися з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети в протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA