ДОНЕЦЬК (QHA) -

СММ ОБСЄ зафіксувала важке озброєння — 8 гаубиць та 4 танки — у підконтрольних сепаратистам селах Козацькому на Донеччині та Вишневий Діл на Луганщині. Про це йдеться в звіті ОБСЄ за 10 лютого:

— У непідконтрольних уряду районах Місія зафіксувала 8 самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика», 122 мм) на базі у смт Козацьке (36 км на північний схід від Маріуполя)*, самохідну гаубицю (2С1) у Дебальцевому, два протитанкові керовані ракетні комплекси (9К111 «Фагот», 120 мм), установлені на бойових машинах піхоти (БМП‑1), а також 4 танки (Т‑64), що стояли біля с. Вишневий Діл (13 км на схід від Луганська).

У звіті СММ також вказується, що бойовики не допустили патруль місії ані до бази в Козацькому, ані до села Вишневий Діл, де спостерігачі бачили невідведене важке озброєння сепаратистів.

— Озброєні чоловіки не надали патрулю Місії доступу до бази у Козацькому, де було добре видно озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення (8 самохідних гаубиць 2С1). СММ поінформувала про це СЦКК. Озброєні чоловіки не пропустили патруль СММ до с. Вишневий Діл. Місія поінформувала про це СЦКК.

Вчора на прес-конференції в Донецьку перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг окремо акцентував на наявності цих гаубиць у Козацькому . Він наголосив, що озброєння розташоване таким чином, що з нього може вестись вогонь, у результаті якого може постраждати цивільне населення. Він також закликав відвести ці озброєння із зони безпеки.

— Ті гаубиці, що не відведені із зони безпеки (біля Козацького), про які я говорив,  можуть досягнути населених пунктів і вони можуть поранити або і вбити представників цивільного населення. Це озброєння має бути відведене, для того, щоб виключити можливість убивств серед мирного населення.

Александр Хуг також повідомив оновлені дані про кількість загиблих серед цивільного населення. За його словами, з 29 січня по 9 лютого спостерігачі підтвердили 50 випадків жертв серед мирного населення, з яких 9 — летальні. 

— Це неймовірна, неприйнятна кількість жертв, — наголосив Хуг.

Він також акцентував, що ці жертви трапилися у результаті застосування того озброєння, яке не було відведене із зони безпеки.
Говорячи про нове важке озброєння, яке виявляє СММ у зоні безпеки, Александр Хуг зауважив, що  СММ ОБСЄ раніше писала про схоже нарощування подібного озброєння в районі Авдіївка-Ясинувата-ДАП, що й передувало недавній ескалації конфлікту.
Довідково: село Козацьке — Новоазовський район Донеччини; Вишневий Діл — село у Краснодонському районі Луганщини.

ФОТО: інтернет

QHA