СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ і моніторингова місія Євросоюзу не будуть відправляти спостерігачів до анексованого Крим на вибори президента Росії 2018 року.

В цілому за ходом виборів в Росії спостерігатимуть 500 представників ОБСЄ, але до Криму спостерігачі не поїдуть.

— Мандат БДІПЛ зі спостереження за виборами ґрунтується на консенсусі 57 держав-учасників організації. У випадку з Кримом немає єдиної думки. Тому БДІПЛ не може здійснювати спостереження в регіоні, заявив прес-секретар організації Томас Ример.

Такої ж позиції дотримуються і в ЄС. За словами євродепутата Томаша Здеховскі, остаточні списки спостерігачів на виборах у Росії ще не сформовані, але вони "абсолютно точно" не будуть направлені до Криму.

Вибори президента Росії відбудуться 18 березня 2018 року.

Нагадаємо, вчора, 24 грудня, у Москві ініціативна група прихильників відомого російського опозиціонера Олексія Навального провела збори і висунула його кандидатом на пост президента Росії.

Раніше політолог Кирил Сазонов заявив, що будівництво Керченського мосту з окупованого Криму в сусідню Росію має стати одним з козирів глави РФ Володимира Путіна у президентській кампанії.

За його словами, перспективи самого довгобуду оголошувалися багатьма фахівцями ще до початку підготовчих робіт.

Джерело: Известия

QHA