ВІДЕНЬ (QHA) -

Рада міністрів ОБСЄ затвердила на посаді нового главу Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) швейцарського дипломата Томаса Гремінгера, повідомляє сайт організації. Повноваження попереднього керівника — Ламберто Занньєра, який очолював ОБСЄ з 2014 року, завершилися 30 червня поточного року.

Міністерство закордонних справ України виступило із заявою, в якій привітало призначення Томаса Гремінгера Генеральним секретарем ОБСЄ, Ламберто Дзанньєра (Італія) — Верховним комісаром з питань національних меншин, Арлема Дезіре (Франція) — представником з питань свободи ЗМІ і Інгібьорг Солрун Гісладоттір (Ісландія) — директором Бюро з демократичних інститутів і прав людини.

— Особливу важливість для Української держави набуває повноцінна багатовимірна робота ОБСЄ в умовах триваючої комплексної гібридної агресії Російської Федерації проти територіальної цілісності, суверенітету і політичної незалежності України.

Очікуємо, що інститути ОБСЄ продовжувати активну цілеспрямовану роботу з підтримки розвитку демократії, верховенства права, поваги до прав людини і основних свобод у просторі Організації, будуть належним чином і вчасно реагувати на найбільш кричущі випадки їх порушень, які відбуваються зараз у тимчасово окупованих і контрольованих Росією районах України, — йдеться в заяві МЗС.

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц привітав Томаса Гремінгера в якості нового Генерального секретаря ОБСЄ, заявивши, що Гремінгер «підтвердив свою прихильність і компетентність як парламентера і посередника».

Відзначимо, що Генеральний секретар ОБСЄ є головним адміністративним співробітником ОБСЄ, очолює Секретаріат ОБСЄ і виступає в якості представника діючого голови, якого він підтримує у всіх заходах, спрямованих на досягнення цілей ОБСЄ.

Як повідомляло QHA, 7 липня 2017 року Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла резолюцію про відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Крім того, під час останньої сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ минулого тижня нарешті було вирішено питання про заповнення ключових керівних посад.

Так, Крістін Муттонен (Австрія) була обрана на посаду Президента ПА ОБСЄ, яка виконуватиме свої функції до наступної щорічної сесії у 2018 року. На посади Віце-президентів ПА ОБСЄ було обрано Маріетту Тідеі (Італія), Роджера Вікера (США), Маргарету Седерфельт (Швеція) та переобрано Віктора Пауля Добре (Румунія). Доріс Барнетт (ФРН) було переобрано на посаду Скарбника Асамблеї.

Було сформовано склад загального Комітету ПА ОБСЄ з політичних питань і безпеки: Філіпо Ломбарді (Швейцарія) -  голова Комітету, Гульєльмо Піччі (Італія) – заступник голови комітету, Крістіан Вігенін (Болгарія) – доповідач; Загальний Комітет ПА ОБСЄ з економічних питань, науки, технологій і навколишнього середовища: Нільса Сена (Португалія) – голова комітету, Софіо Кацарава (Грузія) – доповідач. Заступником голови Загального Комітету ПА ОБСЄ з економічних питань, науки, технологій і навколишнього середовища було переобрано Голову Постійної делегації ВРУ в ПА ОБСЄ А.Герасимова. Загальний Комітет ПА ОБСЄ з демократії, прав людини та гуманітарних питань очолив Ігнасіо Санчес Амор (Іспанія), Івана Добесова (Чеська Республіка) – заступник голови, Кіріакос Хаджиянні (Кіпр) – доповідач.

Президент ПА ОБСЄ К.Муттонен здійснила також такі призначення: Лауринас Кащюнас (Литва) – заступник голови Спеціального комітету ПА ОБСЄ з питань міграції (Спецкомітет, який було створено у лютому 2016 р., виконує функцію контактного пункту з діяльності ПА ОБСЄ у сфері міграції в усіх трьох вимірах ОБСЄ. Очолює Спецкомітет Філіпо Ломбарді (Швейцарія); Паскаль Алізар (Франція) – Спеціальний представник ПА ОБСЄ у середземноморських справах  (on Mediterranean Affairs).      

 

ФОТО: ОБСЄ

QHA