КИЇВ (QHA) -

Колегія суддів Оболонського райсуду Києва розпочала засідання у справі колишнього президента України Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді.

Новий адвокат Януковича Максим Герасько заявив про відсутність у матеріалах справи запису виступу екс-представника України в ООН Юрія Сергєєва за допомогою програми «Камертон», що, на його думку, є порушенням. Адвокат зазначив, що оскільки суд не мав права вести запис за допомогою інших програм, показання Сергєєва в суді не є належним доказом з боку звинувачення. Герасько звернувся з клопотанням надати йому запис, здійснений саме у «Камертоні». Сторона звинувачення, у свою чергу, стверджує, що у Герасько немає підстав заявляти, що суд повинен фіксувати свої засідання лише за допомогою програми «Камертон».

Головуючий суддя Владислав Дев'ятко заявив, що на кожному судовому засіданні проводиться відео- та аудіозапис.

— Якщо ви не хочете дивитися, я вам рекомендую вимкнути монітор і слухати. Ваше клопотання не заслуговує уваги, — сказав він.

Нагадаємо, на засіданні 17 серпня колегія суддів Оболонського райсуду Києва задовольнила клопотання колишнього адвоката Януковича Віталія Мешечка про самовідвід. Суд також доручив Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Києві призначити екс-президенту нового адвоката.

Янукович звинувачується в скоєнні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочини, передбачені ч.1 ст.111, ч. 5 ст.27, ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу.

29 червня колегія Оболонського райсуду задовольнила клопотання сторони обвинувачення про спеціальне судове провадження у справі Януковича.

QHA