КИЇВ (QHA) -

Як пише в суботньому матеріалі за 20 травня The New York Times, з посиланням на кількох нинішніх або колишніх співробітників уряду США:

— У Китаї були вбиті або взяті під варту від 18 до 20 агентів ЦРУ. Досі невідомо, що послужило причиною найбільшого провалу американської спецслужби. Це найбільш чутливий провал ЦРУ за кілька десятиліть. У самому відомстві відмовилися від коментарів.

При цьому журналіст газети нагадує нещодавню історію. До 2010 року ЦРУ створило у Китаї добре законспіровану мережу агентів, які передавали цінну інформацію про роботу уряду в Пекіні. Але до кінця 2010 року інформаційний потік почав вичерпуватися, а з 2011 року американські агенти стали пропадати, — цитує NYT— «Німецька хвиля»

Як з'ясувалося, один із американських агентів був застрелений на очах у його колег у внутрішньому дворі урядової будівлі, що виглядало як попередження американським спецслужбам припинити розвідувальну діяльність. Втрати ЦРУ у КНР за масштабами можна порівняти лише з провалами агентури у СРСР і пізніше у РФ через діяльність радянських і російських агентів-«кротів» Олдріча Еймса і Роберта Ханссена.

— Коли стало ясно, що все більше агентів ЦРУ в Китаї виявляються убитими, відомство почало спільне з ФБР розслідування. Були перевірені всі працівники посольства США у Пекіні, і в кінці кінців підозра впала на одного колишнього співробітника ЦРУ, але для його затримання не вистачило доказів, — констатує газета силу американського правосуддя при слабкості самого розвідувального відомства.

  Коментар QHA:

Як бачимо, специфіка діяльності спецслужб і режим розсекречення службової інформації такий, що про ці події п'ятирічної давності стало відомо лише тепер.

Можливо, хтось із яструбів вирішив нагадати про цей болючий для ЦРУ момент саме зараз, коли в США не тільки йде розслідування «рашігейта» і вивчається причетність до цього скандалу колишніх працівників спецслужб, але і коли помітно потеплішали американо-китайські відносини в світлі нещодавнього візиту китайського лідера до Вашингтона.

ФОТО: інтернет

QHA