ЛІОН (QHA) -

Інтерпол не оголошуватиме у міжнародний розшук інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства WADA, росіянина Григорія Родченкова через політичне підґрунтя у його справі. Про це повідомило сьогодні, 21 лютого, інформагентство "Інтерфакс" з посиланням на свої джерела.

— Розглянувши запит російської сторони, генеральний секретаріат Інтерполу ухвалив рішення не вносити досьє Родченкова до своєї бази даних, вважаючи, що його кримінальне переслідування носить політичний характер, — повідомив співрозмовник агентства.

Нагадаємо, Родченков є кандидатом хімічних наук, у 2006 — 2015 рр. він був директором «антидопінгового центру». У 2015 році незалежна комісія WADA звинуватила Родченкова в умисному знищенні більше тисячі проб з метою приховування застосування допінгу російськими спортсменами. Його також звинуватили в участі у схемі вимагання грошей зі спортсменів за нерозголошення результатів допінг-проб.

Комісія також виявила порушення в діяльності лабораторії Родченкова, яка безпосередньо була пов'язана з російськими спецслужбами і чиновниками. Все це призвело до відставки Родченкова, а у січні 2016 року він, побоюючись за своє життя, виїхав до США. Там він і почав давати свідчення про те, що Росія фальсифікувала допінг-проби своїх спортсменів на Олімпіаді — 2014 в Сочі.

У результаті Міжнародний олімпійський комітет відсторонив збірну Росії від участі в Олімпіаді — 2018. У МОК на підставі двох розслідувань визнали доведеним фактом, що Кремль на державному рівні організував систему застосування допінгу в російському спорті.

Російським спортсменам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися під нейтральним прапором.

Раніше МОК довічно дискваліфікував російського бобслеїста Олексія Воєводу. Його визнали винним у вживанні допінгу.

QHA повідомляло, що МОК довічно усунув від участі в Олімпіаді російських саночників Альберта Демченко і Тетяну Іванову, а також позбавив їх срібних медалей, які вони завоювали на Олімпіаді — 2014 в Сочі.

Джерело: Інтерфакс

QHA