МІНСЬК (QHA) -

У Мінську 6 квітня відбулася зустріч у Нормандському форматі на рівні дипломатичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Про це повідомляє сайт президента України.

Під час консультацій сторони обговорили аспекти імплементації Мінських домовленостей і підкреслили пріоритет у виконанні їх компонентів, що стосуються безпеки.

Представники України, Німеччини і Франції засудили порушення проросійськими бойовиками режиму припинення вогню, введеного з 1 квітня 2017 року. Сторони виступили за негайну консолідацію «режиму тиші» на Донбасі.

Окремий акцент було зроблено на забезпеченні безпечних умов діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі та наданні Місії доступу до всієї окупованої території. РФ закликали вжити всіх необхідних заходів з метою припинення залякування бойовиками спостерігачів Місії. Зазначалося, що СММ повинна мати всі можливості для повноцінного моніторингу.

Україна, Німеччина і Франція закликали Росію розблокувати процес звільнення заручників на Донбасі, зокрема напередодні великодніх свят.

Українська сторона наголосила, що останні кроки Росії і підтримуваних нею бойовиків на Донбасі, зокрема фактична експропріація українських підприємств і визнання незаконних документів, суперечать Мінським домовленостям і загрожують усьому процесу врегулювання.

Сторони домовилися продовжувати інтенсивні контакти в рамках Нормандського формату з метою узгодження дорожньої карти виконання Мінських домовленостей.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко на зустрічі з главами МЗС Великобританії і Польщі заявив, що конфіскація українських активів в ОРДЛО і передача їх фізичним особам з РФ, а також введення Донбасу до рублевої зони і поставки туди російських газу й електрики є свідченнями російської окупації цих територій.

Раніше глава Мін'юсту Павло Петренко стверджував, що Росія як країна-агресор і фактичний керівник терористів на Донбасі повинна понести відповідальність перед судом за захоплення підприємств на окупованій території України. Він пообіцяв, що Україна включить епізоди так званої «націоналізації» підприємств проросійськими терористичними формуваннями до своїх міжнародних позовів до РФ.

ФОТО: інтернет

QHA