МОСКВА (QHA) -

Президенти країн-учасниць переговорів у Нормандському форматі — Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові обговорили поліпшення співпраці щодо обміну полоненими за формулою «всіх на всіх». Про це стверджується у прес-релізі Кремля за підсумками переговорів.

Повідомляється, що учасники переговорів підтвердили прихильність виконання Мінських угод у сфері врегулювання конфлікту на Донбасі.

— Вони вітали домовленість про відновлення великоднього перемир'я, досягнутого в ході засідання Контактної групи 29 березня, і наголосили на важливості його суворого дотримання. Лідери закликали активізувати роботу щодо вирішення проблеми обміну утримуваних осіб за формулою «всіх на всіх», йдеться у релізі.

Також висловлювався жаль у зв'язку із погрозами і залякуваннями спостерігачів СММ ОБСЄ на Донбасі.

Крім цього було висловлено подяку президенту Франції Франсуа Олланду за його зусилля у рамках формату переговорів і надію на те, що робота групи буде продовжена після президентських виборів у Франції.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 6 квітня у Мінську відбулася зустріч у Нормандські форматі, на якій Росії було висунуто такі вимоги: вживання заходів з метою припинення залякування спостерігачів СММ бойовиками на Донбасі та відновлення повноцінного обміну полоненими на Донбасі. Сторони ще раз акцентували на неухильному виконанні Мінських угод.

За підсумками фактично зірваного великоднього режиму тиші на Донбасі у Спільному центрі контролю та координації відзначили, що російсько-терористичні підрозділи ОРДЛО свідомо і згідно з раніше складеним планом обстрілювали із забороненого Мінськими угодами озброєння позиції сил АТО і околиці населених пунктів на Донбасі під час святкування Великодня 16 квітня.

ФОТО: інтернет

 

QHA