БЕРЛІН (QHA) -

Представники Німеччини, Франції і США обговорили питання розміщення миротворчої місії на Донбасі. Про це повідомляє офіційний представник німецького зовнішньополітичного відомства Мартін Шефер, передають російські ЗМІ.

Згідно з повідомленням, сторони погодилися, що наявність миротворців місії ООН на Донбасі може стати реальним шляхом вирішення конфлікту.

— Ми не знаємо, що станеться у Нью-Йорку наступними тижнями, але можу повідомити вам, що вчора ввечері відбулися інтенсивні контакти уряду ФРН і МЗС з нашими французькими партнерами, а також із нашими американськими партнерами. Ми принципово поділяємо оцінку, що це може стати шляхом для просування вперед, — сказав Шефер.

При цьому він уточнив, що для Організації Об'єднаних Націй є неприйнятним залучення сепаратистів до переговорного процесу щодо миротворчої діяльності на Донбасі.

І справді: говорити лише про контактну лінію недоречно, адже сепаратисти перешкоджають СММ ОБСЄ на всій території сходу України, а не тільки уздовж лінії розмежування, зазначив представник МЗС Німеччини.

Він уточнив, що поки ще залишається відкритим питання національності учасників миротворчої місії.

Як раніше повідомляло QHA, президент Росії Володимир Путін 5 вересня заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішенню конфлікту на південному сході України, і доручив МЗС РФ подати проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН.

МЗС України піддав заяву Путіна критиці, заявивши, що слова президента РФ свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту подати свою агресію внутрішньоукраїнським конфліктом і спотворити саму ідею проведення миротворчої операції, яка в такому разі не служитиме досягненню головної мети — встановленню миру на Донбасі і відновленню територіальної цілісності України.

Президент України в свою чергу заявив, що введення миротворчої місії на Донбас повинне мати на меті не консервацію російської окупації і легалізацію присутності Росії на території Луганської та Донецької областей, а забезпечення міцного миру в окремих районах і повне відновлення територіальної цілісності України. При цьому місія ООН має бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

ФОТО: інтернет

QHA