КИЇВ (QHA) -

Вирок заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу свідчить про згортання прав кримських татар на окупованому Росією півострові. Про це йдеться у заяві уповноваженої з прав людини федерального уряду Німеччини Бербель Кофлер, розміщеному на сайті німецького Міністерства закордонних справ.

— Я обурена, що заступник голови Меджлісу кримських татар засуджений так званим "Верховним судом" анексованого Росією Криму до настільки тривалого терміну позбавлення волі, заявила Кофлер.

За її словами, судове рішення демонструє прагнення Росії обмежувати права кримських татар на півострові з моменту його анексії.

Ахтем Чийгоз виступав на захист територіальної цілісності України. Не можна допустити, щоб людей заарештовували і засуджували, бо вони висловлюють свою політичну думку, зазначила Кофлер.

Вона наголошує, що ув'язнення Чийгоза суперечить всім принципам верховенства права, зокрема Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, який Росія також ратифікувала.

Кофлер вказала на рішення Міжнародного суду ООН, який зобов'язав Росію припинити дискримінацію національних меншин.

Права кримських татар необхідно негайно відновити, міжнародні стандарти у сфері прав людини мають бути дотримані в повному обсязі. До цього Росію прямо закликав Міжнародний суд, зазначила уповноважена з прав людини.

Нагадаємо, 11 вересня російський суд у Криму присудив одному з лідерів кримських татар Ахтему Чийгозу 8 років колонії загального режиму.

Євросоюз зажадав звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу як незаконно засудженого.
Сполучені Штати, Франція і Великобританія стверджують, що окупанти Криму незаконно засудили Чийгоза.

QHA