АНКАРА (QHA) -

Як повідомляє турецьке інформаційне агентство Анадолу, влада Нідерландів прийняла рішення відкликати свого посла у Туреччині Корнеліса ван Ріжа, проти кандидатури якого виступала офіційна Анкара.

Криза у відносинах між двома країнами виникла минулого року. Влада Нідерландів 11 березня 2017 року заборонила посадку в Роттердамі літаку з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу на борту.

Незабаром із тиском зіткнулася і міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя, яка прибула в Нідерланди з Німеччини на автомобілі для участі у зустрічі з турецькою діаспорою.

Поліція Нідерландів спочатку затримала співробітників охорони Фатми Бетуль Саян Кайя. Міністра спробували змусити вийти з автомобіля, а після її відмови пригрозили евакуацією машини. В результаті Кайя була змушена вийти з автомобіля, і в супроводі співробітників поліції її було видворено до Німеччини.

Туреччина після кризи висунула нідерландській стороні низку умов, виконання яких дозволило б нормалізувати відносини між двома країнами. Однак Амстердам відмовився зробити зустрічні кроки.

Після того, як стало ясно, що проблема між двома країнами не знайде свого вирішення, уряд Нідерландів прийняв рішення відкликати посла в Анкарі.

На офіційній сторінці у Twitter міністр закордонних справ Нідерландів Хальбе Зейльстра заявила, що дві країни намагалися врегулювати кризу у відносинах, однак переговори поки не дали результатів.

— Пауза у відносинах все ще збережеться, — написав глава МЗС.

Нагадаємо, 7 липня минулого року уряд Нідерландів оголосив персоною нон грата віце-прем'єра Туреччини Тугрула Тюркеша.

Політик мав намір відвідати церемонію турецької діаспори в Нідерландах, проте його візит в Амстердамі порахували небажаним.

QHA