ГААГА -

Прихильники курдської терористичної організації PKK провели у Гаазі санкціоновану ходу.

Учасники акції несли портрети ватажка терористів PKK Абдулли Оджалана і прапорці з символікою терористів. Також організатори ходи, в якій взяли участь до 200 осіб, спробували завуалювати справжні причини акції заходами, присвяченими до свята Новруз.

Прихильники PKK скандували заклики до протидії пакету змін, винесених на конституційний референдум 16 квітня у Турціі.При цьому організатори акції закликали провести аналогічну акцію в столиці Бельгії — Брюсселі, де розташовуються основні інститути ЄС.

Дії влади Нідерландів, що видає дозвіл на акції PKK, що включена до списку терористичних організацій ЄС, наводять на певні висновки. Раніше влада Німеччини продемонструвала схожу позицію, дозволивши посібникам терористів провести у Франкфурті ходу проти Туреччини.

Нагадаємо, між Туреччиною та європейськими країнами спалахнув дипломатичний скандал, коли влада Нідерландів 11 березня заборонила посадку в Роттердамі літаку з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу на борту.

Незабаром з тиском зіткнулася і міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя, яка прибула до Нідерландіви з Німеччини на автомобілі для участі у зустрічі з турецькою діаспорою. Поліція Нідерландів спочатку затримала співробітників охорони Фатми Бетуль Саян Кайі. Міністра спробували змусити вийти з автомобіля, а після її відмови пригрозили евакуацією машини. У результаті Кайя була змушена вийти з автомобіля і в супроводі співробітників поліції була виселена до Німеччини.

У той же час співробітники поліції Нідерландів розігнали із застосуванням собак і кінних нарядів тисячі етнічних турків, які зібралися біля стін генконсульства у Роттердамі на знак підтримки турецького міністра.

У відповідь Туреччина прийняла низку заходів відносно дипломатів Нідерландів, зокрема, заборонила повернення до країни нідерландського дипломата, який перебуває на момент початку кризи закордоном.

Джерело: АА-QHA

Фото: АА

QHA