АМСТЕРДАМ (QHA) -

Нідерланди готові надати притулок свідкам аварії Боїнга МН-17, який був збитий російським ЗРК «Бук» ще 2014 року.

Про це повідомив глава міжнародної слідчої групи у справі рейсу МН-17 Фред Вестербеке.

Він заявив, що Нідерланди готові знайти притулок і для російських свідків.

— Не тільки «Похмурому», але й іншим громадянам Росії, які готові з нами співпрацювати, ми можемо запропонувати різні варіанти. У разі, якщо мова йде про статус свідка, то ми готові надати гарантії захисту і безпеки в будь-якій точці світу і підшукати для нього притулок в будь-якому місці на планеті, зазначив він.

Вестербеке додав, що зазвичай Нідерланди не пропонують притулок свідкам такого роду, але в цьому випадку підуть на це, якщо людина володіє інформацією, яка допоможе слідству.

QHA повідомляло, що Служба безпеки України викликала на допит відставного російського офіцера Сергія Дубинського на прізвисько «Похмурий», якого спецслужба вважає відповідальним за транспортування пускової установки ЗРК «Бук», що збила 2014 року Боїнг рейсу МН17, і ще 4 росіян. Росіянам мають намір вручити повідомлення про підозру і допит як підозрюваним у кримінальній справі.

Нагадаємо, літак Boeing 777 малайзійських авіаліній, що слідував рейсом MH17, був збитий над східною частиною України 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 осіб, що перебували у нього на борту.

За даними попереднього розслідування, ракета «Бук», якою був збитий літак, була доправлена ​​в Україну з Росії. У полі зору органів юстиції за «активну роль» у цій трагедії перебувають близько 100 осіб.

Джерело: Новая газета

QHA