КИЇВ (QHA) -

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в Україні треба прийняти закон про колаборантів, в якому будуть прописані механізми амністії. Про це він повідомив у ході VIII Національного експертного форуму "Україна: у прагненні до рівноваги".

— Волкер говорить про філософію обмеженої амністії. Я говорю про необхідність прийняття закону про колаборантів. Щось на зразок того, який був прийнятий у післявоєнній Франції де Голлем. Треба приймати філософію амністії, яка підтримується усією громадою на дуже простих принципах. Якщо на руках кров і життя українських солдатів, я не думаю, що ми можемо собі дозволити механізми амністії; якщо люди співпрацювали з місцевими адміністраціями, вимушено або по слабкості, тут повинна бути воля до примирення,  вважає він.

Аваков зазначив, що Мінські угоди не можуть бути імплементовані як реальний механізм для досягнення миру і розв'язання конфлікту на Донбасі.

Чи можуть Мінські угоди бути імплементовані як реальний механізм для досягнення миру і розв'язання конфлікту? Моє глибоке переконання, що ні. І тим більше в тій манері, в якій Російська Федерація намагається інтерпретувати ці угоди, упевнений він.

Міністр додав, що домагатися звільнення Донбасу можна в тому випадку, якщо "миротворці спільно з українськими силами стають на кордоні України, міжнародно визнаного, з території України йдуть всі підрозділи іноземних держав, Російської Федерації, забираючи з собою всі ці свої напівбандитські організації, які вони міняють, як рукавички".

Він заявив, що Україна повинна застосовувати тактику "малих кроків", яка може довести місцевим жителям, що краще жити в Україні.

Території Донбасу можуть проходити "шлях реабілітації" протягом 10 років, що може потребувати великої кількості фінансових ресурсів.

QHA повідомляло, що адміністрація США заявила, що в разі розміщення миротворців ООН на сході України в місію не повинні входити громадяни Росії. Спецпредставник США у справах України Курт Волкер зазначив, що місія повинна вільно переміщатися по всьому Донбасу і контролювати тільки український бік кордону з РФ. Він додав, що в України є обов'язки в рамках Мінських домовленостей, зокрема проведення місцевих виборів на сході країни, надання регіону спеціального статусу і амністія сепаратистам, виконання яких можлива після того, як президент Росії виконає свою частину домовленостей.

QHA