КИЇВ (QHA) -

11 країн ЄС не підтримали рішення інших держав і вислати російських дипломатів у зв'язку із отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великобританії.

Серед країн, які відмовилися висилати російських дипломатів — Австрія, Бельгія, Болгарія, Кіпр, Греція, Ірландія, Люксембург, Мальта, Португалія, Словаччина і Словенія.

Деякі країни заявили, що можуть приєднатися до більшості країн ЄС.

Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковні зазначив, що його країна обіцяє «вжити відповідних заходів», щоб «проявити солідарність з найближчим сусідом».

У Португалії відзначили, що не планують висилати дипломатів РФ, оскільки вважають за краще спільні дії на рівні 28 країн ЄС, а не двосторонні кроки.

У свою чергу, Австрія додала, що має стати мостом між РФ та Заходом, і зберегти контакти з росіянами.

На Мальті підкреслили, що через видворення російських дипломатів, Росія може відповісти. І оскільки дипломатична місія Мальти у Москві дуже мала, то «будь-яка відповідь Росії фактично припинить дипломатичні відносини».

Міністр закордонних справ Словенії Карл Ерьявец заявив, що спочатку необхідно розібратися у тому, що саме сталося у Великобританії.

Окрім цього, Угорщина все-таки вирішила вислати одного російського посла з країни.

QHA повідомляло, що такі країни, як Австралія і Македонія заявили про свій намір вислати з країни російських дипломатів. У свою чергу, Нова Зеландія не підтримала такого рішення. В Ісландії заявили, що будуть бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії.

США заявили, що вишлють 60 російських дипломатів через отруєння Скрипаля. Про висилку російських дипломатів після інциденту в Солсбері повідомила і низка країн ЄС. Це Польща, ФРН, Франція, Латвія, Литва та Естонія, Нідерланди, Данія, Чехія.

Нагадаємо, 5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері.

Джерело: EUobserver

QHA