ЛОНДОН (QHA) -

Ісламська комісія з прав людини оприлюднила імена чергових лауреатів премії «Ісламофоб року».

Так, головним ісламофобом світового масштабу обраний лідер М'янми Аун Сан Су Чжи, потім слідують президент США Дональд Трамп, лідер французької ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен, і глава Партії свободи Нідерландів Герт Вілдерс.

Серед медіаструктур премії в сфері ісламофобії удостоївся телеканал Fox News. Друге і третє місце посіли британські газети Daily Mail і The Sun.

Неурядова організація Ісламська комісія з прав людини (зі штаб-квартирою в Лондоні) була створена з метою боротьби зі злочинністю на ґрунті ненависті до мусульман.

Комісія також визначила головних ісламофобів Великобританії. Тут перше місце посів ультраправий британський активіст Томмі Робінсон. Слідом ідуть телеведуча і журналіст Кеті Хопкінс, екс-лідер ультраправої Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) Найджел Фарадж, засновник ультраправої партії «Для Британії» Енн Марі Уотерс і міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон.

У зв'язку з цим Ісламська комісія з прав людини проводить щорічні заходи, у рамках яких оголошує політиків і громадських діячів, які особливо «відзначилися» нападками на адресу мусульман. Метою подібної ініціативи є привернення уваги громадськості до зростання антиісламських настроїв і злочинів на ґрунті ненависті.

Згідно з офіційною статистикою, після терактів у Лондоні та Манчестері в Великобританії, що сталися цього року, спостерігається зростання злочинності на ґрунті ісламофобії.

Нагадаємо, раніше міністр культури і туризму Туреччини Нуман Куртулмуш заявив, що Туреччина буде використовувати політику "м'якої сили» для боротьби з ісламофобією та антитурецькими настроями по всьому світу.

За його словами, зараз у світі дуже відчутна ісламофобія та антитурецькі настрої.

QHA