СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У період з 1 січня по 1 лютого цього року в окупований Росією Крим заходило 19 вантажних суден-порушників. Відповідні дані на основі системи AIS (Automatic Identification System) надало Міністерство з питань тимчасово окупованих територій.

В цілому, дані судна здійснили 64 заходи в порти Керчі, Севастополя та Феодосії. 18 суден були під російським прапором і одне судно під прапором Республіки Того.

Також на рейді в акваторії портів, що використовується для стоянки суден, були зафіксовані кораблі Молдови, Мальти, Того, Палау, Панами, Судану, Туреччини, Танзанії, Союзу Коморських Островів та Острови Піткерн.

У міністерстві відзначили, що заходження суден під іноземними прапорами у закриті морські порти і термінали, розташовані на території АР Крим та м. Севастополь розглядається як порушення норм міжнародного права, як дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, зокрема кримінальну.

Раніше повідомлялося, що до Криму зайшло українське судно, яке доправило руду. Українське судно NEFTERUDOVOZ 45M 8 січня, приблизно о 15:00, прибуло на рейдову стоянку №451 порту Кавказ (РФ) у Керченській протоці. Судно доправило в порт Кавказ вантаж ільменітової руди (приблизно 3000 т).

QHA