КИЇВ (QHA) -

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевіряє документи, які можуть свідчити про зловживання і корупцію в агентстві. Як передає кореспондент QHA, про це повідомила голова НАЗК Наталія Корчак під час робочої зустрічі представників антикорупційних органів, організованій Комітетом ВР з питань запобігання та протидії корупції, в якій, зокрема, розглядалося питання щодо фальсифікацій керівництвом НАЗК результатів спеціальних і повних перевірок декларацій.

За словами Корчак, перевіряються матеріали, які були складені керівником спецперевірок е-декларацій чиновників Оксаною Дімич.

— На сьогоднішній день ми вивчаємо ситуацію, вивчаємо ті документи, які були складені пані Дімич. Ми будемо проводити свої перевірки, щоб встановити обставини справи.

У той же час Корчак зазначила, що зараз більшість матеріалів не підтверджуються.

Вона також згадала про звинувачення НАЗК зі сторони колишньої співробітниці агентства Ганни Соломатіної, сказавши, що та аж ніяк не інформувала її про якісь порушення в роботі агентства. Корчак також висловила припущення, що звинувачення Соломатіної можуть ґрунтуватися на документах, отриманих незаконним шляхом.

— Ще виникає питання, чи не вкрала Соломатіна документи департаменту, — заявила вона.

Відповідаючи на питання голови Комітету Єгора Соболєва щодо того, чи правдиві слова Соломатіної з приводу того, що її змушували фальсифікувати результати перевірки, Корчак зазначила, що вважає недоцільним давати пояснення з приводу слів колишньої співробітниці.

— Проти Соломатіної свого часу було порушене дисциплінарне провадження та вона, щоб уникнути відповідальності, написала заяву на звільнення. Соломатіна взагалі плутається в видах перевірок, вона на автоматичну перевірку декларацій говорить електронна перевірка. Я не хочу, щоб ми витрачали час, розбираючи дії людини, яка вже залишила НАЗК. У рамках конкретного виробництва ми будемо ходити на допити, надамо всі документи і всі пояснення. Ми дуже відкриті у своїй роботі, і нам вже підказують, що не потрібно бути такими відкритими.

Нагадаємо, співробітниця НАЗК (зараз вже колишня) Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у зловживанні при проведенні перевірок декларацій. За її словами, вона звернулася до керівництва держави, так як низька ефективність роботи НАЗК призводить до неефективного витрачання коштів платників податків.

У свою чергу, НАЗК подав на Соломатіну позов до Шевченківського районного суду Києва щодо захисту ділової репутації. Однак суд не прийняв заяву до розгляду, пославшись на те, що відповідач у справі проживає в Голосіївському районі і, таким чином, зазначена справа є не підсудна Шевченківському суду. У НАЗК назвали такі дії суду формальною спробою самоусунутися від розгляду справи.

QHA