КИЇВ (QHA) -

Національне агентство з запобігання корупції перевіряє е-декларації депутатів вибірково. Про це в кулуарах Ради заявив депутат фракції «Батьківщина» Іван Крулько, передає кореспондент QHA.

За словами нардепа, після того, як електронні декларації потрапляють на сайт НАЗК, електронного зв'язку з реєстрами не відбувається.

— В ручному режимі працівники НАЗК відправляють листи для того, щоб їм дали відомості з реєстрів. Виникає питання: навіщо треба було вводити е-декларування? Насправді має бути так: заповнили декларацію і сама програма автоматично отримує доступ до реєстрів. За кілька хвилин видно аналіз і звіти щодо всіх, хто подав декларації, заявив Крулько.

Він вважає, що НАЗК України не впоралося з цим завданням і взялося за перевірку окремих партій.

Зараз це відомство перевіряє виключно «Батьківщину», стверджує нардеп.

Зазначимо, що Національне агентство із запобігання корупції визнало поважною причиною несвоєчасного подання декларацій неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Період неналежного функціонування реєстру визначатиметься на підставі інформації адміністратора системи — Державного підприємства «Українські спеціальні системи» (УСС). Минулого тижня Єдиний реєстр не працював кілька днів. Чиновники скаржилися, що не могли вчасно подати свої декларації.

У свою чергу голова Національного агентства з запобігання корупції Наталія Корчак заявила, що вбачає у діях посадових осіб Держспецзв'язку та ДП «Українські спеціальні системи» ознаки посадових злочинів, які дискредитують ідею запобігання корупції шляхом електронного декларування доходів і вимагають відповідного правового реагування.

ФОТО: інтернет

QHA