КИЇВ (QHA) -

НАЗК фальсифікуються результати перевірок електронних декларацій. Про це заявила керівник Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у НАЗК Ганна Соломатіна.

— Система електронного декларування, на яку українці витратили стільки грошей, яку підтримували і підтримують європейці, на сьогоднішній день повністю скомпрометована... Насправді, електронне декларування використовується для покривання лояльних до влади чиновників, розправи над неугодними і з метою збагачення глави і членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються, — зазначила вона.

Соломатіна також заявила, що зверталася до Генпрокуратури, але її матеріали повернули без розгляду. Після цього вона звернулася до НАБУ.

— Голова та члени НАЗК фальсифікують результати спеціальних і повних перевірок. Особисто я отримувала від глави НАЗК незаконні вказівки щодо повних перевірок деяких нардепів — щоб вони були "чесними і правдивими", що там немає порушень, — сказала вона.

Соломатіна повідомила, що їй та її колегам пропонували погоджувати всі проекти рішень НАЗК з Адміністрацією президента.

— Мене особисто і двох моїх колег викликав до Адміністрації президента у вересні 2017 роки так званий куратор по НАЗК і пропонував, щоб усі проекти рішень, які приймає НАЗК, розглядалися в АП, а потім на засіданнях НАЗК. Я відмовилася. Наприкінці вересня це повторилося, але я теж відмовилася, — зазначила вона.

Після цього Соломатіна написала заяву про звільнення.

Чиновник закликала усунути главу НАЗК Наталю Корчак на час проведення розслідування. Вона звернулася і до міжнародних організацій з проханням заморозити всі програми.

Нагадаємо, 10 листопада детектив Національного антикорупційного бюро України прийшов до свекрухи глави Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак. При цьому жінка закрила його в квартирі, і визволяти співробітника Бюро прибув цілий підрозділ НАБУ.

Джерело: Гордон

QHA