КІРОВ (QHA) -

Суд Кіровської області РФ визнав законним повторний вирок опозиціонеру Олексію Навальному і бізнесмену Петру Офіцерову у так званій «справі Кіровлісу», відхиливши апеляційну скаргу сторони захисту. Таким чином один з лідерів російської опозиції позбавлений можливості балотуватися у президенти Росії в 2018 році.

Згідно із законом РФ про вибори президента, вирок, що набув чинності, позбавляє Навального права висувати свою кандидатуру на посаду глави держави протягом наступних 10 років, якщо суд не зніме з нього судимість.

Нагадаємо, на початку лютого цього року Ленінський районний суд Кірова засудив двох фігурантів справи до п'яти (Навального) і чотирьох (Офіцерова) років умовного покарання у «справі Кіровлісу».

2013 року Олексій Навальний і Петро Офіцеров вже були засуджені до умовних термінів у цій справі. Слідство стверджувало, що вони організували розкрадання десяти тисяч кубометрів лісу, чим завдали регіону збитків на 16 мільйонів рублів. Європейський суд з прав людини визнав вирок несправедливим, тому в листопаді 2016 року Верховний суд Росії направив справу на новий розгляд.

ФОТО: інтернет

QHA