КИЇВ (QHA) -

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення вперше застосувала санкції за фальшиві новини, які були в ефірі українського телеканалу "NewsOne".

Про це написав член Нацради Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

— Сьогодні Національна Рада створила прецедент вперше застосована санкція "попередження" щодо українського телеканалу через поширення в його ефірі фейковий новин. Нагадую, 5 вересня цього року телеканал NewsOne у прямому включенні з Вашингтона оприлюднив новину про засідання в Комітеті з фінансових питань Конгресу США, присвяченому темі корупції в НБУ. Як згодом виявилося, ця новина була фейком жодного засідання Комітету, у тому числі з питань України, в цей день не проходило, написав він.

Костинський повідомив, що поширення недостовірної інформації є порушенням вимог статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". За його словами, телеканал NewsOne своїм фейковим сюжетом "порушив стандарти точності, достовірності, збалансованості подачі інформації".

За результатами голосування члени Національної ради одноголосно підтримали застосування санкції "попередження" до телеканалу.

Нагадаємо, раніше Костинський заявив, що радіо- і телемовлення на територію тимчасово окупованого Криму йде безперебійно в стандартному режимі. За його словами, на території тимчасово окупованого Криму через супутник доступний ряд українських телеканалів.

QHA