БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг від імені Північноатлантичного блоку вибачився перед Туреччиною у зв'язку зі скандалом, який виник в ході навчань Альянсу.

— Військовослужбовець норвезької армії, що виставив президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана як поплічника ворогів НАТО, сьогодні був звільнений з лав збройних сил. Командування спільного військового центру в Норвегії розповсюдило листа з вибаченнями на адресу Туреччини, заявив він.

Президент Реджеп Тайіп Ердоган повідомив раніше про відкликання турецьких військових з навчань НАТО.

Засновника Турецької Республіки Мустафи Кемаля Ататюрка і мене виставили противниками. Почувши про це, глава Генштабу ЗС Туреччини і міністр у справах ЄС по дорозі до Канади зв'язалися з нами і повідомили про те, що сталося. Глава Генштабу повідомив про рішення щодо відкликання 40 турецьких солдатів, які беруть участь у навчаннях НАТО. Керівництво Туреччини підтримало це рішення, повідомив президент, наголосивши, що Анкара не перегляне своє рішення.

Зазначимо, в ході маневрів НАТО у Норвегії стався скандальний інцидент. Представники альянсу встановили стенд з фотографіями "умовного противника", на яких були зображені Ататюрк і нинішній турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган.

Раніше повідомлялося, що у Туреччині завершилися щорічні військові навчання Doğu Akdeniz-2017.

У навчаннях брали участь Постійна військово-морська група НАТО, кораблі ВМС США, Болгарії, Великобританії та Румунії. Туреччина на навчаннях була представлена ​​21 кораблем і 17 літаками і вертольотами ВМС, ВПС і береговою охороною.

Джерело: АА

QHA