КИЇВ (QHA) -

Нові можливості співпраці України та НАТО обговорювали українські та зарубіжні експерти під час круглого столу, який відбувся у четвер, 9 лютого, у готелі «Київ», повідомляє кореспондент QHA.

— Війна, яка зараз йде на Сході нашої держави — це не просто внутрішня війна. Це війна РФ з усією Західною Європою. Тому що Росія повністю нівелює всі цінності, які увійшли в основу і ООН, і Ради Європи, і ЄС — це гідність людини, верховенство права і демократія, — зазначила заступник глави ВР України Оксана Сироїд.

Гібридний характер агресії РФ проти нашої держави довів, що важливо використовувати різні методи боротьби, не тільки армію та зброю, переконані учасники круглого столу.

Згідно з даними опитування, в якому брали участь 23 вітчизняних експерта у сфері безпеки, 73,9% переконані, що саме невійськове співробітництво України та НАТО може стати основою протидії гібридним загрозам.

— У нас було багато невійськових напрямів у рамках співпраці з Північноатлантичним альянсом. Це і робота в надзвичайних ситуаціях, і безпеку повітряного простору, і наукові програми. Але в умовах війни, а в Україні йде саме війна, ця грань практично стирається. Згадаймо навіть останні події в Авдіївці, там доводилося працювати в умовах надзвичайної ситуації, яку складно назвати невійськовою, — заявив директор департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко.

Активізацією бойовиків в Авдіївці та її околицях стурбований і керівник представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

— НАТО повністю підтримує Україну з самого початку агресії РФ. Ми і зараз допоможемо вам протистояти ворогу в цій гібридної війні. Позиція Альянсу щодо територіальної цілісності та незалежності України залишається незмінною, — підкреслив Вінніков.

Щоб посилити співпрацю між Україною та НАТО у протистоянні російському агресору, потрібно почати з інформаційної сфери та кібербезпеки, переконані українські експерти.

Не менш важливими залишаються сфери науки та інноваційних технологій, а також енергетична безпека. Серед основних пропозицій, які озвучили експерти, було посилення комунікації між органами державної влади України та громадянським суспільством, а також проведення інформаційних кампаній для протистояння російській пропаганді.

QHA