ВАРШАВА (QHA) -

Польська влада має рішуче відреагувати на появу інформації у ЗМІ про постачання вугілля антрацитної групи з ОРДЛО у Польщу.

Таку думку висловив міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик на зустрічі з польськими бізнесменами у Варшаві.

— Це не зовсім по-партнерськи, і ми сподіваємося, що уряд Польщі відреагує на цю ситуацію, заявив він.

Міністр зазначив, що польські правоохоронні структури повинні також на це відреагувати. Насалик наголосив, що інформацію щодо походження вугілля легко перевірити. Для цього треба визначити хімічні показники конкретних партій.

Міністр акцентував увагу на тому, що Україна не використовує вугілля антрацитної групи з окупованих районів Донбасу. Наша країна завозить його з ПАР.

Насалик переконаний, що Росія намагається допомогти "республікам" реалізовувати вугілля з ОРДЛО на ринках третіх країн. У той же час Україна, використовуючи власні можливості, намагається заблокувати поставки антрациту з ОРДЛО.

Міністр повідомив, що в цьому плані українська сторона домоглася значних успіхів. Завдяки дипломатичній роботі вдалося припинити поставки антрациту з ОРДЛО до Туреччини.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що вугілля-антрацит з ОРДЛО напівлегально потрапляє у Польщу, а прибуток від цього отримує один з керівників терористів, лідер терористичної організації "ЛНР" Ігор Плотницький.

Джерело: Укрінформ

QHA