КИЇВ (QHA) -

Новий "список Магнітського", але вже для російських чиновників, які брали участь у репресіях проти українських громадян на території Криму, пропонують скласти депутати Верховної Ради Ганна Гопко та Георгій Логвинський. З такою ініціативою вони збираються звернутися до Парламентської асамблеї ради Європи.

Гопко зазначила в коментарі кореспонденту QHA, що Україна повинна наполягати на виконанні Росією резолюції Генасамблеї 71/205 "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Саме тому Москва зобов'язана допустити на окупований півострів міжнародну моніторингову місію з прав людини, щоб вона відвідала місця утримання політв'язнів Кремля і могла надати їм необхідну допомогу.

— Ми саме наполягаємо на цьому. Також ми всім світовим лідерам постійно передаємо листи від родичів політв'язнів для того, щоб на кожній зустрічі піднімалося питання про постійні порушення прав людини у Криму і звільнення українських політичних в'язнів з російських в'язниць, оскільки ситуація з кожним днем ​​погіршується. Кількість незаконно засуджених українців у Росії зростає, заявила вона.

За словами Гопко, українські депутати щоразу піднімають питання про звільнення політичних в'язнів у Раді Європи і НАТО.

 Одна з ідей як захистити сім'ї політв'язнів це створення нового списку аналогічного "списку Магнітського", куди увійдуть всі особи, пов'язані з репресіями у Криму. Наприклад, міністри оборони Росії, МВС, і всі кримські чиновники з членами їхніх сімей. Щоб вони зрозуміли, що за переслідування кримських татар і українців їм доведеться відповісти, сказала народний депутат.

На думку нардепа, має бути створена окрема міжнародна платформа з деокупації Криму, де піднімалися б такі важливі питання, як російська мілітаризація півострова, загроза появи у Криму ядерної зброї, економічна і соціальна ситуація, захист прав населення на окупованому Росією півострові та звільнення політичних в'язнів Кремля.

У свою чергу тимчасово виконуючий обов'язки президента ПАРЄ Георгій Логвинський заявив у кулуарах ВР України, що на півострові окупаційна влада намагається витіснити кримських татар з їхньої рідної землі, тому Україна готує жорстку відповідь для Росії.

З ініціативи (Арсенія) Яценюка найближчим часом з'явиться постанова Верховної Ради про звернення до країн парламентів світу, Європарламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, в якому ми закликаємо створити список на кшталт "Магнітського". Щоб у всьому світі знали поіменно, який прокурор або суддя брали участь у репресивній машині Кремля проти кримськотатарського народу. І щоб люди, які беруть участь у показових судилищах, теж сиділи на лаві підсудних. Тому ми підготуємо і дамо жорсткі відповіді на національному та міжнародному рівні, зазначив він.

Щодо відбування покарання на території України Ахтема Чийгоза та інших політв'язнів, то Георгій Логвинський сказав, що Україна готова їх прийняти на будь-яких умовах.

Ми готові прийняти будь-яких політичних в'язнів, починаючи від відбування покарання, а це передбачає перегляд справи, так і на лікування, а також можливий варіант із Савченко. Ми однозначно повинні піклуватися про наших героїв, адже вони захищають не нас і навіть не Україну, а весь світ, сказав він.

Саме тому, Логвинський планує на наступному засіданні ПАРЄ порушити питання про репресії та системні порушення прав людини у Криму.

Ми вже говорили про це з головою делегації про проведення відповідних заходів. Також на наступній сесії парламентської асамблеї Ради Європи виступатиме президент України Петро Порошенко. Я думаю, що він підніме це питання, — зазначив народний депутат.

Нагадаємо, так званий "список Магнітського" це прийнятий Сенатом США у вигляді законодавчого акту список, що спочатку включав 60 чиновників і співробітників правоохоронних органів РФ, ймовірно причетних до смерті адвоката Сергія Магнітського. Проти осіб, чиї прізвища зазначені в цьому списку, вводяться персональні санкції, а саме заборона на в'їзд у США за порушення прав людини, а також блокування власності або активів, що перебувають під контролем США.

Раніше підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Також він зазначив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб утруднити доступ рідних і адвокатів до нього.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним.

Раніше російський прокурор заппитав покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA