КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект № 5027, який передбачає компенсацію військовослужбовцям-контрактникам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу за оренду житла, якщо їх не можуть розселити у гуртожитках або казармах. З другої спроби парламент проголосував за закон 230 голосами.

— У бюджеті надано компенсацію за оренду житла тільки офіцерам і курсантам, але її немає для рядового, сержантського і старшинського складу. Закон передбачає компенсацію за оренду житла, коли їм не можуть забезпечити Збройні сили, буде отримувати рядовий, курсантський і старшинський склад, — сказав народний депутат від фракції "Народний фронт", глава Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський.

Народний депутат від фракції "Батьківщина" Юрій Одарченко наголосив, що цей закон потрібно не тільки ухвалити, а й закласти в бюджет гроші на його виконання.

— На жаль, Кабмін уже не раз обманював військових, обіцяючи покращити їхній матеріальний стан, але незабаром — відмовлявся від своїх слів. Наприклад, 30 серпня 2017 року було ухвалено постанову № 704, згідно із якою з 1 січня 2018 року мали підвищити зарплати і пенсії військовослужбовцям. Але 28 грудня Кабмін вирішив заощадити на захисниках України і відклав введення у дію цього документа. Кабмін сьогодні ж має внести зміни до бюджету і передбачити фінансування закону про житло для військових, — зазначив Одарченко.

Відзначимо, що парламент, фактично, не розглядав цей законопроект у першому читанні. 5 грудня 2017 року спікер ВРУ Андрій Парубій провів рейтингове голосування, але підтримки законопроекту не було.

QHA