КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада у четвер, 16 березня. прийняла закон №5610 "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України", згідно з яким термін ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження не зараховується до загального терміну досудового розслідування. Таким чином зростає загроза спекуляцій з боку правоохоронних органів.

— Це буде викликати спекуляції правоохоронних органів, які будуть зацікавлені додавати нові обставини і нескінченно продовжувати цей термін, відповідно, людина буде нескінченно перебувати в статусі обвинуваченого і, таким чином, буде позбавлена можливості піти до суду і захищати свою честь і гідність, — заявив кореспонденту QHA народний депутат фракції "Самопоміч" Роман Семенуха.

У той же час нардеп з провладної фракції БПП Валерій Карпунцов вважає, що всі зміни до КПК обговорювалися з громадськістю і не несуть ризику зловживань.

— Всі зауваження, які були напередодні озвучені, були враховані робочою групою. За законопроект проголосували 252 моїх колеги, тобто це говорить про те, що він узгоджений з усіма.

Нагадаємо, для того, щоб закон вступив у силу, він повинен бути підписаний президентом і опублікований у парламентській газеті "Голос України".

QHA