КИЇВ (QHA) -

30 народних депутатів хочуть розширити сфери використання української мови і зробити її обов'язковою, передбачивши штрафи за порушення закону.

Відповідний законопроект №5670 «Про мову» був зареєстрований у Верховній Раді.

Законопроектом пропонується зробити українську мову обов'язковою для всіх органів державної влади і місцевого самоврядування, зокрема — для оформлення документів, проведення заходів та засідань.

Державну мову пропонують зробити обов'язковою у дошкільних, шкільних, позашкільних установах і вишах. Однак у школах і садках допускається використовувати мови національних меншин, у ВНЗ цього передбачено не буде (допускається викладання одного-двох предметів мовою ЄС).

Законопроектом передбачається зобов'язати представників ЗМІ та шоу-бізнесу використовувати тільки українську мову. Наприклад, всі культурно-масові заходи мають намір зобов'язати проводити виключно державною мовою, а театральні вистави іншими мовами мають супроводжуватися субтитрами українською мовою. Електронні ЗМІ хочуть зобов'язати мати сторінку українською мовою, яка має завантажуватися у користувача за замовчуванням. Фільми в Україні також можна буде знімати лише українською мовою. Допускається включення окремих реплік іншими мовами за наявності субтитрів.

Повідомляється, що видавці мають видавати книги переважно рідною мовою, при цьому наклади іншими мовами не можуть бути більшими за наклади українською мовою.

Обслуговування також має проводитися виключно українською мовою.

За порушення закону народні депутати пропонують штрафувати у розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-6800 грн), якщо мова про роботу офіційних органів і бюджетних організацій, від 200 до 300 (3400-5100 грн) мінімумів у сфері освіти, науки і культури, від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів (6800-8500 грн) для ЗМІ.

ФОТО: інтернет

QHA